Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Valdininkų interesai


Rašytoja godumo dėmes tikisi nuplauti naujoje partijoje 
Asta Martišiūtė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 06 26 
Su garsiais pareiškimais Kultūros ministeriją palikusi Vladimiro Prudnikovo patarėja Zita Čepaitė neslepia noro dalyvauti aktyviojoje politikoje ir dabar derasi, į kurios partijos gretas įsilieti. Tačiau pasirodo, kad negarbingumu ministrą kaltinusi buvusi patarėja ir pati buvo įjukusi į kultūros biudžetą: vienos jos knygos išleidimas paremtas net du kartus - iš viso 34 tūkst. litų.
V.Prudnikovo įpėdinė?
Z.Čepaitė dabar nuolat lankosi Seime ir politinėms partijoms siūlo pasinaudoti jos garsiu vardu, o pati tvirtina mainais už tai norinti gauti galimybę dalyvauti aktyviojoje politikoje. "Nebenoriu būti pasyvas, noriu būti aktyvas", - rašytojos žodžius perpasakojo vienas Seimo narys. "Respublikai" Z.Čepaitė patvirtino ieškanti būdų patekti į politikos "aktyvą". "Aš neslepiu noro įsilieti į kokios nors partijos veiklą. Tai ir yra aktyvioji politika", - sakė ji. Į klausimą, galbūt ji su kitos partijos vėliava pretenduoja pakeisti susikompromitavusį kultūros ministrą V.Prudnikovą, atsakė aptakiai, esą aktyviai ji gali veikti ir "savivaldos lygmeniu", tačiau leido suprasti, kad visos šalies kultūros sistema jai labai svarbi. Buvusi Darbo partijos narė Z.Čepaitė tvirtina, kad dabar partiją ir jos vadovus rinksis kur kas atsargiau, žiūrės jų moralės ir garbės. "Tai labai svarbu", - sakė ji.
Gražios deklaracijos
Z.Čepaitė Kultūros ministeriją ir Darbo partiją paliko, kai V.Prudnikovo darbo stilių įvertino Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Etikos sargai nepalankiai atsiliepė apie ministro sprendimą apmokėti savo žmonos ir dukters koncertus užsienyje. Z.Čepaitės iniciatyva žiniasklaidai buvo paviešinta informacija apie tai, kad V.Prudnikovas iš kultūros biudžeto sumokėjo honorarus savo šeimos narėms už kalėdinį koncertą ministerijos darbuotojams. Dėl neskaidraus kultūros pinigų skirstymo V.Prudnikovui inicijuota interpeliacija, jos idėja praėjusią savaitę Seime buvo vėl atgaivinta. Kultūros ministerijos duris užtrenkusi Z.Čepaitė tvirtino negalinti dirbti su nedarbingu ministru. Tačiau paaiškėjo, kad ir pačios patarėjos knygos leidyba iš kultūros rėmimui skirto pinigų katilo paremta net du kartus.
Pakeisti pavadinimai
Z.Čepaitei einant kultūros ministro patarėjos pareigas Kultūros ir sporto rėmimo fondas skyrė jos knygos "Neapšviestas kelio ruožas" leidybai 4 tūkst. litų. Pinigai skirti nepaisant to, kad šiai knygai rašyti iš kultūros biudžeto Z.Čepaitė jau buvo gavusi 30 tūkst. litų. Tiesa, paraiškose gauti pinigų pėdas bandyta sumėtyti. Z.Čepaitė iš pradžių paprašė pinigų knygai "Moterys kalėjime" rašyti. Antrą kartą paraiškoje pinigų prašyta knygai jau kitokiu pavadinimu - "Neapšviestas kelio ruožas", nors turinys tas pats - moterys kalėjime. Be to, knygos leidybai pinigų prašyta leidyklos vardu. Z.Čepaitė neigė patarusi ministrui, kad pinigai būtų skirti jos knygai išleisti. "Ministras man šito klausimo neuždavė. Jis turėjo patarėją finansų klausimais ir dėl finansų su manimi nesitardavo, kam skirti pinigų, o kam neskirti", - sakė patarėja. Be to, ji aiškino, kad iš šios paramos neturėjo jokios naudos. "Pinigai buvo ne man skirti", - sakė Z.Čepaitė. Ji aiškina neva iki šiol nežinanti, kiek pinigų teko jos knygos leidybai. "Man nebuvo jokio intereso ir reikalo kištis, aš net nesiaiškinau ir net nežinau šitokių dalykų. Net nežinau, kiek parėmė", - sakė buvusi ministro patarėja. Kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybai vadovauja kultūros ministras V.Prudnikovas. Anksčiau jam vadovavo vienas iš ministerijos sekretorių, tačiau Z.Čepaitė aiškino, esą fondas yra atskira struktūra, nesusijusi su ministerija. "Tai atskira struktūra, bet kad nereikėtų atskiros buhalterijos, finansavimas eina per Kultūros ministerijos buhalteriją. Aš net nežinau, ar ant finansinių dokumentų reikia ministro parašo", - sakė buvusi patarėja. "Respublikos" šaltiniai tvirtina, kad dėl pakartotinio pinigų skyrimo Z.Čepaitės knygai buvo kilę abejonių, tačiau ministerijos vadovybė į tai nekreipė dėmesio. V.Prudnikovo nurodymu Z.Čepaitei buvo pavesta peržiūrėti fondui pateiktas paraiškas ir koordinuoti sprendimų priėmimą dėl paramos skyrimo. Ministro nurodymu kontroliavusi Kultūros ir sporto rėmimo fondo sprendimus neneigia ir pati Z.Čepaitė, tačiau tvirtina, kad kontrolė jai buvo pavesta, kai pinigai jos knygos leidybai jau buvo paskirti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt