Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Garbingi apdovanojimai


Estijos prezidentui įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ 
Delfi.lt, 2016 05 14 
Taline viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ šiais metais kadenciją baigiančiam Estijos prezidentui Toomui Hendrikui Ilvesui. Šiuo Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimu įvertinti Estijos valstybės vadovo nuopelnai stiprinant Lietuvos ir Estijos santykius.
„Prezidentas T. H. Ilvesas garsėja kaip labai demokratiškas valstybės vadovas, į pokalbį įtraukiantis kiekvieną, ir savo pavyzdžiu randantis kelią į visų pašnekovų širdis ir protus. Jį neretai galima sutikti neformaliose diskusijose, kukliai sėdintį paskutinėje eilėje su nešiojamu kompiuteriu. Didelė garbė, kad Prezidentas sutiko priimti šį Lietuvos apdovanojimą, pabrėžiantį neįkainojamą savybę – paprastai ir kartu labai įtaigiai bendrauti, ir stiprinti santykius tarp valstybių ir žmonių“, – sakė ministras L. Linkevičius.
2008 m. T. H. Yvesas buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos valstybiniu apdovanojimu – Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine.
Penktadienį. L. Linkevičius taip pat susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Marina Kaljurand ir aptarė bendradarbiavimą energetikos ir transporto srityse, saugumo politikos regione klausimus, Rytų partnerystės politiką, pagalbos Ukrainai ir santykių su Rusija klausimus. Lietuvos ir Estijos diplomatijos vadovai taip pat aptarė pasirengimą liepos pradžioje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje.
Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Baltarusija toliau vysto atominės elektrinės (AE) projektą nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos konvencijų reikalavimų bei numatytų procedūrų.
„Tai, kad apie statybos metu įvykusius incidentus sužinome iš spaudos tik patvirtina mūsų nerimą ir dar kartą iliustruoja, jog tarptautiniai ekspertai privalo turėti galimybę patikrinti kaip vystomas šis projektas, įskaitant ir betarpišką ES ekspertų dalyvavimą testavime nepalankiausiomis sąlygomis“, – sakė L. Linkevičius.
Lietuvos ministras akcentavo, kad Baltarusijos AE saugumo klausimas turi būti aktyviai keliamas visuose atitinkamuose tarptautiniuose formatuose.
Ministras L. Linkevičius gegužės 13-14 dienomis lankosi Taline, kur dalyvauja tarptautinėje Lennart Meri konferencijoje. Ministras šeštadienį skaitys pranešimą apie atgrasymo ir kolektyvinės gynybos svarbą atsakant į saugumo iššūkius, su kuriais susiduria NATO šalys.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt