Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Patriotiškumas ir įvaizdis


Išaugusi infliacija JAV papildys ir V.Adamkaus kišenę  
Portalas "Delfi"", 2007 06 22 
Prezidentas Valdas Adamkus, beveik pusę amžiaus gyvenęs JAV, kaip ir daugelis garbaus amžiaus amerikiečių, gaus didesnę gyvenimo pabrangimo kompensaciją pensijai - vadinamąją COLA - dėl padidėjusių naftos kainų ir augančios infliacijos.
Kadangi gegužės mėnesį naftos kainos pakilo, kas šeštas amerikietis, o taip pat asmenys, negyvenantys JAV, gaus gyvenimo pabrangimo kompensaciją (COLA), skelbia „Federal News Radio“.
JAV radijas praneša, jog šią kompensaciją gaus ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, kuris 50 metų gyveno JAV ir dirbo federalinėje valstybės tarnyboje. Baltijos valstybės prezidentu jis tapo 1998 m., o jam mokamas prezidento atlyginimas buvo mažesnis nei anksčiau gaunama valstybės tarnautojo alga.
V.Adamkus, kaip DELFI aiškino Prezidentūros atstovai, be Lietuvoje gaunamo prezidento atlyginimo už ištarnautus metus JAV federalinėje tarnyboje gauna pensiją, kuri pervedama į JAV „Morgan Stanley“ fondą. Minėtos gyvenimo pabrangimo kompensacijos taip pat pervedamos į šį fondą.
K.Girnius: tai paplitusi praktika JAV
„Visiems federaliniams darbuotojams kompensuojamas gyvenimo pabrangimas, kad tos gaunamos algos ar pensijos nenuvertėtų. Tai yra paplitusi ir beveik visuotinė praktika visose valstijose“, - DELFI aiškino JAV lietuvis, buvęs „Laisvosios Europos radijo“ lietuvių tarnybos vadovas Kęstutis Girnius.
Šio mėnesio pradžioje 2008-ųjų metų COLA sudarė 1,5 procento. Tačiau benzino kainos šoktelėjimas praeitą mėnesį turėjo stiprios įtakos bendram vartotojų kainų indekso padidėjimui, nepaisant to, kad kitos pagrindinės išlaidos, pvz., maistui, pakilo labai nedaug.
Kartu su vienkartine išmoka, mokama išeinantiems į pensiją asmenims JAV, 2008 m. COLA bus mokama taip pat ir užsienyje gyvenantiems reikalavimus atitinkantiems amerikiečiams arba užsieniečiams, užsitarnavusiems karinę ar socialinio draudimo pašalpą.
Daugelis šių žmonių gyvena Meksikoje ir Filipinuose, o taip pat kitose pasaulio valstybėse.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt